неділя, 21 червня 2009 р.

Шліфовка поппера

Даю не пораду, а пропозицію, до того, як буде проведена остаточна шліфовка поппера, виготовити з дроту-нержавіючої сталі -0,8мм, або сталистої, пружінной- 0,5 або 0,6мм дроту т.з. "скелет" воблера, подібний, як показаний на фото. У воблере акуратно, ножівкою по металу зробити подовжній розріз до середини діаметру воблера, після чого можна зробити шліфовку воблера і його грунтовку (можна використовувати акрилову білу фарбу). Після висихання грунтовки вставити скелет у воблер, закріпити його там, крапнувши невеликою кількістю швидко сохнучого клею в декількох місцях. Після того, як клей просохне, місце розпила замазати пластеліном (гідроізоляція розрізу), оснастити воблер заводними кільцями і трійниками, і перевірити на випробувальному полігоні гру і звук поппера.

Після первинного випробування, у разі потреби провести точнішу настройку поппера (залежно від відхилень нормальної гри). Якщо звук видаваний поппером буде правильним, як і його поведінка у воді, тоді можна буде остаточно закріпити дротяний скелет поппера (я звичайно використовую для цих цілей хороший клей ПВА), після повного висихання клею, при необхідності (а з ПВА таке таки буде необхідне), заповнити пропив клеєм знову, в тих місцях, де клей дасть усадку. Після цього, бажано зробити ще одну грунтовку, а вже потім фарбувати... У які кольори? Поки що є время- подумаємо!

пʼятниця, 19 червня 2009 р.

Що таке попер?



Є приманки, про хід яких при проводці або їх хватці хижаком риболов-спінінгіст може судити тільки по поведінці вершини вудилища, резонансу, що передається на руку, натягненню або слабкому місцю волосіні. Але саме захоплююче видовище залишається для нього невидимим, прихованим товщею води. Інша справа поппер. Тут все як на долоні. Уявіть собі, як приманка, що йде по поверхні озера уздовж трав'яної смуги, булькає, плюється, жене хвилю, словом, робить все, що може, щоб бути відміченою з великої відстані. І ось у чагарників трави виникає ще одна хвиля, тепер уже від щуки, що розгониться для атаки, яка як торпеда, наздоганяє приманку і поппер зникає в буруні!

Поппер вважається у всьому світі приманкою F 1 для верхового прісноводого і морського лову спінінга. На американському континенті основні об'єкти спортивного полювання з поппером - чорні окуні (з великим ротом, малоротий і плямистий басси).

Американці проводять численні чемпіонати з солідними призовими фондами. Багато риболовів займаються бассом професійно: проводять приманки, ведуть телепрограми, пишуть статті. З океанічних риб спортивним об'єктом верхового лову на поппери можна назвати каранкса. Досвід російських спінінгістів показує, що поппери припали до смаку в першу чергу щуці, особливо тієї, яка мешкає в сильно зарослих водоймищах, а також окуню і жереху. У річках східних регіонів країни поппери з успіхом застосовуються ще і для нічного лову льонку і тайменя. Втім, пройшло ще недостатньо часу, щоб судити про всі можливості поппера. А поки ми пропонуємо увазі читачів статтю американського експерта як про самі попперах, так і овремені, місцях і снастях для лову на них. Ради Стіва Куїна, звичайно, з деякими корективами, цілком можуть стати в нагоді і для полювання на вітчизняних і озерних хижаків.

вівторок, 9 червня 2009 р.

Як покращити стан водойм і культуру рибалок

Правила рибальства повинні доводитися до громадян всіма засобами масово роз'яснювальної роботи: через друк, радіо і телебачення, шляхом установки плакатів на водоймищах і т.п. Порушення цих правил по незнанню не звільняє порушника від відповідальності. Передбачаються заходи посилення охорони рибних багатств і природи, удосконалюються форми її організації. У допомогу державній охороні притягується громадськість. Добре зарекомендували себе суспільні інспектора рибоохрани, "блакитні патрулі" і ін.

Кожен риболов не тільки сам зобов'язаний дотримувати правила рибальства і оберігати природу, але і повідомляти органи рибоохрани, міліції, виконкомам Рад про відмічені порушення і випадки того, що браконьєрить, масову загибель риби, забруднення і отруєння вод.

Стан сьогоднішніх водойм

Багата наша країна водоймищами. На кожні 100 км кв приходится в середньому 26 км річок. Кількість водоймищ щорічно збільшується в основному за рахунок нових водосховищ і каналів. І скрізь є риба. Але безперервно росте і число риболовів. Якщо влітку подивитися на будь-яке приміське водоймище, можна побачити масу човнів на воді і ліс вудок, що стирчать з берегів; взимку лід водоймищ усіяний темними силуетами риболовів. Головна причина зростання числа риболовів - створення водосховищ поблизу міст і промислових центрів. У перші ж роки в створених водосховищах з'являється безліч хижих риб - щука, окунь і ін. Ловити їх можна влітку і взимку.

Серед риболовів, на жаль, поки більше неорганізованих любителів, часом потребітельські тих, що відносяться до водоймищ і рибі. Багато хто з них не знає правил рибного лову і вимог по охороні природи, а деякі якщо і знають, то не дотримують їх. Зустрічаються риболови, що байдуже відносяться до злочинної діяльності браконьєрів, до тих, хто губить народне надбання.

Нерідкі випадки, коли десятки років ми ловимо рибу на одних і тих же місцях і водоймищах. З болем доводиться спостерігати, як скорочуються улови, убожіють водоймища, особливо розташовані поблизу крупних населених пунктів і масивів орних земель. Причин тому багато, але всі вони є слідством безрозсудної діяльності людини, безтурботного і бездушного відношення до природи. Наприклад, недостатньо очищені стічні води можуть погубити не тільки рибу, але і ікру, мальків, водорості і все живе у воді. Особливо шкідливі відходи нафтопереробних, винокурних, цукрових, хімічних, шкіряних, целюлозних і картонно-паперових заводів і фабрик.

Раніше весна була періодом жора більшості риб. В даний час це не завжди або не скрізь спостерігається. Спочатку таке явище було загадкою, але тепер стало все ясно: за зиму настільки забруднюється поверхня, що під час сніготанення - весняного "умивання" землі - з неї у водоймища змивається так багато грязі, що рибі не до їжі і нересту, їй як би вижити, не задихнутися. Все це відбувається звичайно там, де недостатньо добре працюють органи санінспекциі і охорона природи разом з риболовецькими інспекціями, де громадськість і риболови байдужі до цього.

понеділок, 8 червня 2009 р.

Любительське рибальство

Любительське рибальство - один з завзятих і популярних видів відпочинку. Окрім фізичного гарту, воно сприяє розвитку спостережливості, витримки, сміливості, прикріплює любов до природи, учить розуміти в ній прекрасне. Закономірності розвитку природи прагнуть пізнати багато. Проте це посильно лише тим любителям, які спостерігають за змінами в навколишньому середовищі, вивчають відповідну літературу, охороняють природу.

Охорона природи сьогодні - це перш за все раціональне, засноване на комплексному підході використання її ресурсів і планомірне, науково обгрунтоване їх перетворення. Таке розуміння проблеми і лежить в основі системи природоохоронного законодавства як в межах України.

Одним з елементів природи, в існуванні якого особливо зацікавлені риболови, є рибне населення водоймищ. Його різноманітність необхідно зберегти для майбутніх поколінь. Тому потрібно перш за все засвоїти, що риба - найважливіший компонент складного середовища, яким є будь-яке водоймище. У ньому мешкає безліч рослинних і тваринних організмів, між якими існують тісні зв'язки і взаємозалежність. Людина, не знайома з життям водоймища, своїми неправильними діями може порушити ці зв'язки і заподіяти водоймищу і його мешканцям істотний збиток. Вже зараз в багатьох місцях хороші улови не радують любителів рибного лову. І щоб не бідніли рибні запаси, ними необхідно раціонально користуватися, грунтуючись на передових досягненнях науки про риб - іхтіології і практики рибного господарства.

Фраза дня

"У природи треба брати у борг. Зрубав 1000 гектарів лісу - стільки ж і посади. Виловив в озері крупну рибу - дай підрости малькам. Інакше залишишся без лісу і без риби."

В.Біанки

субота, 6 червня 2009 р.

Сьогоднішня рибалка

Сьогодні я їздив на рибалку в село до тещі і ловив на екран на Дністрі.
Рибаків взагалі на Дністрі не було. Ловив я 3 години з 13.00 до 15.30 і зловив кілька десятків верховодок.

четвер, 4 червня 2009 р.

На суботу і неділю

В цю суботу їду в село. Піду там на рибалку на притоку Дністра. НА самому Дністрі ловити не буду, тому що зараз дощі і вода мутна. На притоці спробую ловити на червяка та на екран. Мій екран має дрібне очко і туда попадається мальок, який я викидаю у ставок, який розміщений біля огороду у тещі.

вівторок, 26 травня 2009 р.

ЗАПОВЕДИ УДИЛЬЩИКУ

Первое. Важнейшее дело в умении удить — умение хорошо устроить удочки.
Второе. Не менее важно уметь пользоваться благоприятною погодою и временем дня.
Третье. Весьма важно знать, в каких местах, в какое время года и в какую погоду держится рыба.
Четвертое. Охотник должен соблюдать возможную тишину и стараться, чтобы рыба его не видела, особенно если вода светла, место неглубоко и удочки закидываются недалеко от берега.
Пятое. Удочку должно закидывать, не шлепая по воде удилищем.
Шестое. Без надобности не должно часто вынимать удочки, особенно при ужении крупной рыбы.
Седьмое. Никогда не должно употреблять много удочек.
Восьмое. Знание времени, поры для подсечки, без сомнения, всего важнее в умении удить.
Девятое. Как можно, надобно стараться, чтобы не класть удилища на воду и не погружать их концов в воду.
Десятое. Леса от удилища до наплавка, особенно если она длинная, не должна слишком погружаться в воду.
Одиннадцатое. Не должно вытаскивать рыбу с одного приема, из всей силы.
Двенадцатое. Если возьмет очень большая рыба... то бросьте сейчас удилище в воду... рыба утомится... вы можете удобно взять ее.
Тринадцатое. При вытаскивании большой рыбы никогда не должно брать руками за леску.
Четырнадцатое. Если рыба не удочке запутается в траве, то никак ее не вытащить; напротив, ослабить лесу и дать рыбе выпутаться самой из травы, что она почти всегда сделает: нужно только терпение.
Пятнадцатое. Никогда не должно уходить с места, не попробовав удить на удочки разной величины и разной глубины и на все роды насадок, какие у вас есть.
Шестнадцатое. Соображаться с временами года и состоянием погоды.

Из «Записок об уженье рыбы» С. Т. Аксакова

неділя, 24 травня 2009 р.

Хлопці на Бурштин їздили

Сьогодні я їздив в село по молоко і за одно забрав до Львова спінінг.
На вокзалі в Ходорові бачив хлопців, які були на рибалці в Бурштині. Вони зловили коропця, карасика і окуня. Але їх звідти прогнали, тому що на Бурштинському водосховищі ловити заборонено. Вони після того їздили в Галич на Дністер, проте вже на Дністрі нічого більше не зловили.

субота, 23 травня 2009 р.

Змагання в Тернопільському клубі

30 травня 2009 року будуть змагання в Тернопільському клубі серед рибалок-спінінгістів.
Вступний внесок там 80 грн. Набираються команди по 3 чоловік. Мені колега з інтернет-форуму пропонує бути третім. Думаю взяти участь в цих змаганнях, але ще не вирішив до кінця. Взавтра поїду в село і візьму до Львова на будь-який випадок спініг.

пʼятниця, 15 травня 2009 р.

Закупи

На днях був на Краківському базарі і закупив снастей, а саме:
тоненьких гачків червогого кольору (на них риба сама підсікаєтсья);
волосінні 0,14 мм для повідків (дешевої - на один сезон);
воблера - маленького на окуня;
дзвінок для спінінга:
сітка діаметром 20 мм для екрану (не подумайте що я браконьєр - на екран я ловлю рибу і випускаю в окремий ставок для подальшого розведення);
підставку під вудилище.

вівторок, 12 травня 2009 р.

Про спінінгову рибалку

Я почав цікавитись спінінговою рибалкою.
Ось деякі поради щодо використання спінінгу на р.Дністер, які мені дав Валентин з Тернополя:

Спінінгова рибалка дуже інтересна і так затягує, що практично неможливо потім її залишити.
Пропоную на Дністер купити для початку юзурі 44 і юзурі 66 L MINNOW для початку таких двох воблерів хватить.
На Дністрі вони досить ефективні. Мені приходиться їздити на Дністер за 45 км але на дністрі такі місця, що практично за два дні я отримую такий заряд, що вистачае на цілий тиждень.

Зараз на спінінг використовують сбірулінові поплавки це дуже інтересно оснастка.
Практично це не поплавок а скоріше всього груз з яким можна далеко закинути легку оснастку типа мушки, ну і легкі блешні.

Таку оснастку добре використовувати під час ловлі жереха, якщо будеш мати можливість попробуй таку оснастку.
Практично досить інтересно.
Вдійсності спінінгова рибалка це настоящий спорт. Деколи приходиться пройти за день біля десятка, а то і більше кілометрів.